FAQ

Najczęściej zadawane pytania:

W kilku prostych krokach:

1) Określ swoją wizję. Opisz ją w kilku zdaniach w mailu. Możesz dołączyć rysunek albo kilka zdjęć z wyjaśnieniem, co Ci się na konkretnym zdjęciu podoba (np. podobna tkanina, podobny dekolt, sposób ułożenia fałd na spódnicy…). Chętnie przy tym doradzę.

2) Następnie przygotuję dla Ciebie 2-3 szkice z zaproponowaniem konkretnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałów (jest to już etap płatny 50-200 zł).

3) Gdy już doprecyzujemy projekt, oszacuję koszt uszycia kreacji dla Ciebie i podam termin realizacji. Jeśli zaakceptujesz podane warunki, poproszę Cię o przesłanie mi zaliczki w wysokości 1/3 ceny całkowitej. Czas realizacji liczony jest od momentu wpłynięcia zaliczki na konto.

4) Czekasz na przymiarkę (jeśli możesz przyjechać osobiście) lub gotową kreację!

Napisz do mnie, pomogę Ci. Spróbuję nakierować i wybadać, co Ci się podoba, a następnie narysuję dla Ciebie kilka szkiców, zaproponuję tkaniny, fason, zdobienia. Razem dopracujemy wizję tak, byś była (/był) zadowolona(/y)!

Gorset lub inne pojedyncze akcesoria mogą być gotowe już w 3-4 tygodnie od momentu ustalenia szczegółów i opłacenia zaliczki. Kompletne kreacje mogą zająć do 8-10 tygodni, a jeśli zamówień w kolejce jest więcej, to czas może się jeszcze bardziej wydłużyć. O przybliżonym czasie realizacji na dany moment poinformuję Cię w momencie składania zamówienia.

Jeśli kreacja ma być na konkretną okazję, najlepiej złożyć zamówienie nie później niż 3 miesiące przed planowanym wydarzeniem.

Jeśli zależy Ci, aby mieć swoją kreację szybciej (mniej lub znacznie mniej niż podany przeze mnie termin), jest to także możliwe! Mogę ją uszyć dla Ciebie „po godzinach” wydłużając swoje nadgodziny. Odbędzie się to jednak kosztem mojego życia prywatnego, dlatego usługa ekspresowa zwiększa koszt uszycia kreacji o 30%.

Oczywiście że tak, o ile zdjęcie przedstawia kreację mojego autorstwa. Jeśli autorem kreacji na zdjęciu jest ktoś inny, to niestety nie podejmuję się szycia plagiatów, gdyż bardzo szanuję pracę i prawa autorskie innych twórców. Zasada ta nie obejmuje jedynie cosplay’ów i rekonstrukcji strojów historycznych.

Jeśli podoba Ci się kreacja innego autora lub zobaczona w sklepie, ale nie chcesz takiej samej, a jedynie coś inspirowanego tą kreacją, w podobnym stylu, klimacie, fasonie itp. – to zapraszam do wysłania zdjęć i grafik! Inspiracje są zawsze mile widziane.

Oczywiście! Uszyję dla Ciebie kreację na podane przez Ciebie wymiary, niezależnie od tego, w jakiej części świata mieszkasz. Poczta lub firmy kurierskie przywiozą ją do Ciebie, gdy będzie gotowa.

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że kiedy mierzysz się samodzielnie, łatwo jest popełnić błąd (zmierzyć się niedokładnie, w złym miejscu itp.). Kiedy osobiście mierzę Klientkę, to ryzyko biorę na siebie: kiedy pomylę się w mierzeniu i kreacja w którymś miejscu będzie źle dopasowana, to wszelkie poprawki są na mój koszt. Jeśli natomiast samodzielnie podajesz mi wymiary, wtedy Ty bierzesz za nie odpowiedzialność i koszt ewentualnych poprawek będzie leżał po Twojej stronie. Przed zmierzeniem się, przeczytaj dokładnie moją instrukcję Jak poprawnie się zmierzyć, aby zminimalizować to ryzyko!

Tak! Lubię wyzwania i nowe, ciekawe pomysły! Jeśli jednak Twój pomysł zupełnie mi się nie podoba, wtedy mogę zaproponować coś innego lub w ostateczności odmówić wykonania.

Tak – można zamówić dodatki takie jak rękawiczki, nakrycia głowy, torebki, biżuterię i in. Część dodatków wykonuję sama, gdyż zajmuję się różnymi technikami rękodzieła. Mam również wielu zaprzyjaźnionych artystów, którym mogę zlecić wykonanie odpowiedniego dodatku dla Ciebie, tak by pasowały do kompletu.

Jeśli kreacja została uszyta specjalnie dla Ciebie, na Twoje wymiary, lub w jakikolwiek inny sposób została spersonalizowana, to nie ma możliwości zwrotu.

Natomiast w przypadku zakupu gotowej kreacji lub innej części garderoby, która nie została specjalnie dla Ciebie spersonalizowana, istnieje możliwość zwrotu do 14 dni od otrzymania zakupionej rzeczy, pod warunkiem braku oznak używania oraz przy uprzednim skontaktowaniu się ze mną i ustaleniu szczegółów zwrotu.

Moją specjalnością są kreacje damskie, ale stroje dla Panów także chętnie szyję.

Tak. Kreacje, które mam u siebie, są zazwyczaj dostępne do wypożyczenia. Jeśli chcesz wypożyczyć kreację na sesję zdjęciową, napisz do mnie. Standardowo wypożyczam na 7 dni, z możliwością wysyłki na terenie Polski i za granicę. Koszt wypożyczenia to 100-300 zł w zależności od kreacji. Przy wypożyczaniu do celów komercyjnych cenę ustalam indywidualnie.

Warunki wypożyczenia:

  • podpisanie umowy wypożyczenia
  • wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 500 zł (kaucję zwracam do 3 dni od momentu odebrania kreacji)
  • uiszczenie opłaty za wypożyczenie

 

Nie ma możliwości wypożyczenia za darmo.

W wyjątkowych sytuacjach wypożyczam stroje na zasadach TFP, czyli z wkładem pracy z każdej strony. Jeśli masz interesujące portfolio i ciekawy pomysł na sesję, masz mi do zaoferowania coś naprawdę wartościowego – napisz!

Nie ma katalogu, ponieważ nie prowadzę wypożyczalni. Wiele kreacji z mojego Portfolio jest dostępnych do wypożyczenia, ale nie wszystkie. Niektóre z nich już sprzedałam lub planuję sprzedać w najbliższym czasie, oprócz tego wciąż pojawiają się nowe. Jeśli interesuje Cię jakaś konkretna kreacja z mojego portfolio – zapytaj o nią!

Gdyby zdarzyło się, że zakupiony u mnie produkt posiadłby wady, o których nie informowałam, lub jeśli uszkodziłby się mimo prawidłowego użytkowania (np. szew w gorsecie puścił mimo prawidłowego sezonowania) wtedy można złożyć reklamację.

W ramach reklamacji produkt może zostać naprawiony, wymieniony lub można otrzymać zwrot pieniędzy.

Reklamację należy przesłać za pomocą formularza kontaktowego lub na adres emerald.queen.art@gmail.com. Reklamacja zostanie rozpatrzona do 14 dni od wpłynięcia.

Prezentuję swoje kolekcje na wielu różnych pokazach (zapraszam do obejrzenia w zakładce Video), a informacje o najbliższych pokazach zawsze zamieszczam na swoim fanpage’u na Facebooku.

Istnieje także możliwość zorganizowania pokazu w ramach Twojego wydarzenia (festiwalu, konferencji, eventu…), zainteresowanych proszę o kontakt!

Load More