About

photo: K.Mikołajczak
photo: Katarzyna Mikołajczak

Emerald Queen – Szmaragdowa Królowa

czyli Urszula (Mras) Łuczkanyn

Z wykształcenia jestem muzykiem, muzykologiem i filologiem słowiańskim, z wielkim zamiłowaniem do szeroko pojętej sztuki, piękna i literatury. Z wyboru realizuję się jako projektant mody, krawcowa i rękodzielnik.

Jestem osobą, która nie lubi bylejakości. Gdy tylko dorosłam i stałam się świadomym konsumentem, z rozczarowaniem odkryłam, że odzież dostępna na rynku to w większości powielane w nieskończoność wzory, z podłej jakości tkanin, wykonane bez dbałości o wykończenie, detale i dopasowanie do sylwetki. Szczególnie problematyczne było znalezienie odzieży na szczególne okazje, jak wesele, bal, wernisaż, wyjście do opery czy występ na scenie. Nie znajdując nic odpowiadającego moim własnym oczekiwaniom, zaczęłam najpierw szyć dla siebie, później również dla osób z najbliższego otoczenia. W miarę rozwijania się i opanowywania nowych technik szycia i konstrukcji oraz gorseciarstwa, odkrył się przede mną  nowy nieznany świat, w którym krawiectwo było środkiem do wyrażania siebie poprzez sztukę wizualną. Marzyłam o tym, by tworzyć sztukę, która może być noszona jako odzież, w którą można dosłownie wejść, poczuć, stać się jej częścią. 

Impulsem do realizacji tych marzeń był mój pierwszy udział w pokazie mody alternatywnej, Alternative Fashion Show, w czerwcu 2016 w Toruniu. Stworzyłam na tę okazję kolekcję strojów inspirowaną baśniami i fantastyką, składającą się z 9 kompletnych kreacji. Pokaz okazał się wielkim sukcesem i od tego momentu sprawy nabrały większego rozpędu. Do roku 2018 stworzyłam 4 kolekcje:

 • “Baśniowa Kolekcja” wiosna 2016
 • “Secesyjne Inspiracje” wiosna 2017
 • Kolekcja “Księżycowy Ogród” jesień 2017
 • “Smocza Kolekcja” wiosna 2018
 • Kolekcja “Kamienie Szlachetne” 2019

(kolekcje te można obejrzeć w zakładce “Portfolio”, zapraszam serdecznie!)

oraz prezentowałam swoje kolekcje na wielu pokazach mody na terenie całego kraju:

 • Alternative Fashion Show, Toruń 06. 2016
 • AlterFair, Warszawa 09. 2016
 • Pyrkon, pokaz Altergroup Poland, Poznań 04.2017
 • Alternative Fashion Show, Toruń 05. 2017
 • Comic Con, pokaz Altergroup Poland, Warszawa 06. 2017
 • Polcon, pokaz Altergroup Poland, Lublin 08.2017
 • Warszawskie Targi Fantastyki, pokaz Alternative Fashion Show, Warszawa 10.2017
 • Comic Con, pokaz Altergroup Poland, Warszawa 11. 2017
 • Pyrkon, pokaz Altergroup Poland, Poznań 05.2018
 • pokaz Altergroup Poland, WCK Wejherowo 06. 2018
 • pokaz Altergroup Poland, Festiwal Fantastyki “Tetcon”, Tczew 08.2018
 • Pyrkon, pokaz Altergroup Poland, Poznań 04.2019

 

Każda kolekcja i każda kreacja przeze mnie stworzona niesie ze sobą jakąś opowieść, jakąś treść. Osoba, która ją nosi, staje się również częścią tej opowieści. Każda kreacja powstaje zazwyczaj w tylko jednym, unikatowym egzemplarzu, który można następnie kupić lub wypożyczyć (np. na sesję zdjęciową).

Tworzę także kreacje na indywidualne zamówienia Klientów. Jeżeli masz wizję, masz historię, i chcesz aby została zrealizowana w formie kreacji, z przyjemnością uszyję ją dla Ciebie! Jeśli nie masz pomysłu, ale podobają Ci się moje prace – napisz do mnie. Chętnie Ci doradzę i stworzę projekt specjalnie dla Ciebie!

Wszystkie kreacje wykonuję samodzielnie, począwszy od projektu, wykroju, przez szycie, wykończenie, na zdobieniu skończywszy. Na życzenie Klienta zlecam także wykonanie poszczególnych elementów i zdobień (np. biżuteria, hafty) zaprzyjaźnionym artystom, aby zapewnić Klientowi możliwie kompleksową usługę i pełną realizację wymarzonego projektu.

A co mogę stworzyć dla Ciebie?

 

 

 

 

 

 

I am a musician, musicologist and philologist by education, with great passion for a wide range of art, beauty and literature. By coice, I’m a fashion designer, seamstress and manufacturer.
 
I’m a person who doesn’t like mediocrity. As soon as I grew up and became a conscious consumer, I found out with disappointment that clothing available on the market is mostly reproduced patterns again and again, made of poor quality fabrics, without care for finishing, details and fit to silhouette. It was particularly problematic to find clothing for special occasions such as wedding, prom, exhibition, exit to opera or stage performance. Without finding anything corresponding to my own expectations, I first started sewing for myself, then also for people from the nearest environment. As we developed and developed new sewing and construction techniques and gorseciarstwa, a new unknown world was discovered before me in which tailoring was a means to express itself through visual art. I’ve dreamed of creating a play that can be worn as clothing that can literally enter, feel, become part of it.
 
The impulse to achieve these dreams was my first participation in the alternative fashion show, alternative fashion show, in June 2016 in toruń. I created a collection of outfits storybook and fantasy outfits, consisting of 9 complete creation. The show was a great success, and since then, things have become more momentum. By 2018 I created 4 kolekcje:an

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *